Η Πορτογαλία 2-0 την Τσεχία πάτησε κορυφή

Η Πορτογαλία επικράτησε 2-0 της Τσεχίας στην τρίτη αγωνιστική του δεύτερου ομίλου της League A του Nations League και πέρασε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Φερνάντο Σάντος βρήκε δύο γκολ μέσα σε πέντε λεπτά, με τους Κανσέλο και Γκέδες (33′ και 38′) και… καθάρισε το ματς από το πρώτο ημίχρονο.

Η Πορτογαλία πέρασε έτσι τους Τσέχους και ανέβηκε στην κορυφή του ομίλου, με την Ισπανία να την ακολουθεί στη δεύτερη θέση, μετά τη δική της νίκη επί της Ελβετίας.

Οι “φούριας ρόχας” επικράτησαν 1-0 χάρη σε ένα γκολ του Σαράμπια, από το 13ο λεπτό της αναμέτρησης, πανηγυρίζοντας την πρώτη τους νίκη στο φετινό Nations League.