Η Ρεάλ με σπασμένα τα φρένα στον… κατήφορο, αποκλείστηκε στο κύπελλο 2-1 από κάποια Αλκογιάνο (video)!

Η Ρεάλ Μαδρίτης σε απόγνωση, αυτή την φορά έχασε 2-1 από την Αλκογιάνο, ομάδα Γ κατηγορίας και αποκλείστηκε από το κύπελλο. Την περασμένη εβδομάδα είχε χάσει στο λιγκ καπ και από την Μπιλμπάο.

Σημασία έχει και πως ηττήθηκε η Ρεάλ. Παρότι η Αλκογιάνο έχανε με 1-0 δέκα λεπτά πριν το τέλος και αναγκάστηκε να παίξει με παίκτη λιγότερο στην παράταση, της έβαλε δυο γκολ.

Η ομάδα του Ζινεντίν Ζιντάν παρότι προηγήθηκε με τον Μιλιτάο, δεν κατάφερε να τελειώσει το παιχνίδι, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν και να στέλνουν το παιχνίδι στην παράταση. Στο 110’ η άσημη Αλκογιάνο έμεινε με δέκα παίκτες, αλλά παρόλα αυτά στο 115’ κατάφερε να σκοράρει και να πάρει τη νίκη με 2-1. Μια ταπεινωτική ήττα για την Ρεάλ Μαδρίτης, που βιώνει μια από τις πιο δύσκολες χρονιές στην ιστορία της.

Ο Γάλλος τεχνικός παρέταξε τη Ρεάλ Μαδρίτης με αρκετές αλλαγές, δίνοντας χρόνο συμμετοχής σε παίκτες που δεν είχαν αγωνιστεί αρκετά στη φετινή σεζόν. Στο 45’ είδε την ομάδα του να παίρνει κεφάλι στο σκορ με το γκολ του Μιλιτάο. Ο άσος της Βασίλισσας εκμεταλλεύτηκε το ωραίο γύρισμα του Μαρσέλο και με σουτ από κοντά έκανε το 1-0 για την ομάδα του. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι όμως δεν τα παράτησαν και στο 81’ ισοφάρισαν με τον Χοσέ Σολμπές.

Μετά την ισοφάριση ο Ζιντάν έριξε στον αγωνιστικό χώρο τους Μπενζεμά, Ασένσιο, Αζάρ και Κρόος, χωρίς όμως να καταφέρει να βρει το γκολ της νίκης – πρόκρισης, με το παιχνίδι να οδηγείται στην παράταση. Στο 110’ η Αλκογιάνο έμεινε με δέκα παίκτες και όλα έδειχναν ότι η Ρεάλ θα καταφέρει να σκοράρει και να πάρει το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου. Στο 115’ όμως ο Ντιακιτέ γύρισε στον Χουάναν και αυτός με προβολή στο πρώτο δοκάρι έκανε το 2-1 για την ομάδα του, οδηγώντας σε ιστορικό κάζο τη Ρεάλ!