Η Ρέιντζερς σκόνταψε 2-2 στην Μάδεργουελ

Η Ρέιντζερς πλήρωσε τα αμυντικά της λάθη και μπορεί να προηγήθηκε με 2-0 εντός έδρας κόντρα στη Μάδεργουελ, αλλά ισοφαρίστηκε για το τελικό 2-2, παραμένοντας στο -3 από την πρωτοπόρο της βαθμολογίας Σέλτικ (έμεινε στο 0-0 νωρίτερα με τη Χιμπέρνιαν) και την κορυφή.

Κυρίαρχοι καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι, πήραν το προβάδισμα στο 22′ με τον Μορέλος και διπλασίασαν τα τέρματά τους δύο λεπτά αργότερα, με τον Κολομβιανό να γίνεται από σκόρερ δημιουργός και να σερβίρει το 2-0 στον Σακαλά.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου (52′) με τον Ρόμπερτς, στην πρώτη τους τελική εντός εστίας, ενώ ισοφάρισαν στο 76′ με τον Γούλερι, για το τελικό 2-2.