Η Σλόβαν πέρασε από το Γιβραλτάρ 4-1 τη Λίνκολν

Περίπατο στο Γιβραλτάρ έκανε η Σλόβαν Μπρατισλάβας που συνέτριψε 4-1 τη Λίνκολν. Η ομάδα του Βλάντιμιρ Βάις έπιασε τον ΠΑΟΚ στην κορυφή του 6ου ομίλου του Europa Conference League και άφησε στο -1 την Κοπεγχάγη, με το αποτέλεσμα της Τούμπας να κρίνει πολλά.

Οι Σλοβάκοι πήραν το προβάδισμα στο 17ο λεπτό, όταν ο Γκριν τελείωσε τη φάση μετά από κλέψιμο του Τσάβριτς στην αντίπαλη άμυνα.

Ο Άγγλος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του οκτώ λεπτά αργότερα μετά από κακή απομάκρυνση αμυντικού, ωστόσο οι γηπεδούχοι δεν το έβαλαν κάτω.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φτάσουν στη μείωση του σκορ, με τον Ρόι Τσιπολίνα.

Στο 61ο λεπτό, ο Γουόκερ είχε δοκάρι και έχασε τεράστια ευκαιρία να ισοφαρίσει, ωστόσο κάπου εκεί… ξύπνησαν ξανά οι φιλοξενούμενοι.

Ο Τσάβριτς ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1 στο 67′, με τον Μραζ να βάζει και αυτός το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ στο 71’.

Λίνκολν (Μ. ΜακΈλγουι): Σολέρ, Γουάιζμαν, Γ. Τσιπολίνα (75’ Γιαχάγια), Ρ. Τσιπολίνα, Τοσκάνο, Τορίγια, Ρόσα, Γουόκερ, Μπρίτο (54’ Ανιόν), Γκόμεθ, Καραλέρο (75’ Αράιθα).

Σλόβαν Μπρατισλάβας (Βλ. Βάις): Τσόβαν, Μεντβέντεφ, Κάσια, Αμπένα, Μποζίκοφ, Ζμραλ, Κανκάβα, Ράμπιου (76’ Άγκμπο), Τσάβριτς, Χεντί (58’ Μραζ), Γκριν (76’ Βάις).