Η Βελέζ Μόσταρ αντίπαλος της ΑΕΚ στο Conference League

Το εμπόδιο της Βελέζ Μόσταρ θα κληθεί να ξεπεράσει η ΑΕΚ στον 2ο προκριματικό γύρο του Europa Conference League. Η ομάδα από τη Βοσνία ζευγάρωσε τις νίκες κόντρα στην Κολερέιν, κερδίζοντας και το δεύτερο παιχνίδι με 2-1 και με συνολικό σκορ 4-2 προκρίθηκε στην επόμενη φάση.

Ο Σεβλίν είχε ανοίξει το σκορ στο 33ο λεπτό για τους γηπεδούχους, ισοφαρίζοντας το συνολικό σκορ, αλλά η Βελέζ το έφερε… τούμπα στο δεύτερο ημίχρονο με τους Μπραντάο (54’) και Αντζουσιτς (71’) για να φύγει θριαμβεύτρια από την Ιρλανδία.

Το εκτός έδρας ματς της ΑΕΚ, με την Βελέζ αναμένεται να διεξαχθεί σε άλλη έδρα και όχι στο Μόσταρ, με το Γκρμπάβιτσα να είναι από τις πιθανές έδρες.