Η Ξάνθη στο 98΄ τον Ιωνικό 1-0 σε ματς με… πολύ κόσμο κι επεισόδια

Χαμός στην Ξάνθη, όπου η τοπική ομάδα σε αγώνα όπου έμπαινε μέσα όποιος… ήθελε, με γκολ στο 98΄ του Καπνίδη, νίκησε 1-0 στο ντέρμπι τον Ιωνικό. Ο σκόρερ των Ακριτών είχε περάσει αλλαγή στο 89’, για να σκοράρει τελικά εννέα λεπτά μετά.

Στα αξιοσημείωτα και η πεντάλεπτη διακοπή της αναμέτρησης, λόγω… έντασης στις κερκίδες του γηπέδου… Οι εικόνες με τόσο κόσμο στο γήπεδο και με την καταπάτηση του πρωτοκόλλου υγείας, αποτελούν καμπανάκι για τη συνέχεια του πρωταθλήματος της Super League 2

Στα υπόλοιπα παιχνίδια της δεύτερης αγωνιστικής, ξεχωρίζουν αναμφίβολα το χορταστικό 2-2 ανάμεσα σε Ιεράπετρα και Καραϊσκάκη, με όλα τα γκολ να σημειώνονται μάλιστα στο πρώτο ημίχρονο!

Τα Τρίκαλα πήραν το θεσσαλικό ντέρμπι, χάρη στο σουτ του Σταματή στο 52’, νικώντας με 1-0 τον Απόλλων Λάρισας, που είχε δοκάρι δύο λεπτά νωρίτερα σε κεφαλιά του Χατζή.

Ισοπαλία 1-1 στην Ρόδο, ανάμεσα σε Διαγόρα και Παναχαϊκή, με τον Μπάτροβιτς να σκοράρει για δεύτερη σερί αγωνιστική για τους Αχαιούς, αλλά τον Ντοριβάλ να διαμορφώνει με απευθείας εκτέλεση φάουλ το τελικό αποτέλεσμα…

Λεβαδειακός και Χανιά ήρθαν επίσης ισόπαλοι με 1-1, μετά από ένα αμφίρροπο παιχνίδι, στο οποίο οι Κρητικοί προηγήθηκαν πριν το ημίωρο με σουτ του Μπραμπίγια. Ο σκόρερ κέρδισε και πέναλτι, το οποίο όμως εκτέλεσε ψηλά και άστοχα ο Διαμαντόπουλος στο 36΄. Αφού δεν έγινε το 0-2, οι Βοιωτοί κατάφεραν να ισοφαρίσουν, με την κεφαλιά του Λιάγκα στην επανάληψη.