Ίντερ – Φιορεντίνα… 0-1, 1-1, 2-1, 2-2, 2-3, 3-3, 4-3, χάθηκε το μέτρημα (video)

Η Ίντερ βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο αλλά πήρε τεράστια νίκη στην πρεμιέρα της στο καμπιονάτο, νικώντας 4-3 την Φιορεντίνα, με τους Λουκακού και Ντ’Αμπρόζιο να σκοράρουν στο φινάλε.

στο 3 προηγήθηκαν οι “Βιόλα” με τον Κουαρέ, οι “νεραντζούρι” απάντησαν με τον Λαουτάρο στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και στο δεύτερο μέρος άρχισαν “βροχή” τα γκολ. Στο 52′ έγινε με αυτογκόλ του Τσεκερίνι το 1-2, στο 57 ο Καστροβίλι έκανε το 2-2 και στο 63 ο Κιέζα το 2-3 και η Ίντερ αφού ισοφάρισε με τον Λουκάκου το 87, πήρε τη νίκη με γκολ του Ντ’ Αμπρόζιο στο 89.

Το πρόγραμμα

Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου

Τορίνο – Αταλάντα 2-4 (11′ 43′ Μπελότι / 13′ Γκόμες, 21′ Μουριέλ, 42′ Χάτεμπουρ, 55′ Ντε Ρόον)

Κάλιαρι – Λάτσιο 0-2 (4′ Λατσάρι, 74′ Ιμόμπιλε)

Σαμπντόρια – Μπενεβέντο 2-3 (8′ Κουαλιαρέλα, 18′ Κόλεϊ / 33′ 72′ Καλντιρόλα, 88′ Λετίτσια)

Ίντερ – Φιορεντίνα 4-3 (45+2′ Λαουτάρο Μαρτίνες, 52′ αυτ. Τσεκερίνι, 87′ Λουκακού, 89′ Ντ’Αμπρόζιο / 3′ Κουαμέ, 57′ Καστροβίλι, 63′ Κιέζα)