Ισόπαλες χωρίς γκολ Ρουμανία και Σερβία (0-0)

Δεν ανέδειξε νικητή η αναμέτρηση της Ρουμανίας με τη Σερβία, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0 για τον 4ο όμιλο της 3ης κατηγορίας του Nations League.

Οι Σέρβοι που παραμένουν στην κορυφή με 8β., είχαν την υπεροχή και έχασαν σημαντικές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο. Στο 45’ ο Ταμάς που ανέτρεψε τον Γκατσίνοβιτς αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα, με το διαιτητή να δείχνει το σημείο του πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Τάντιτς, ο οποίος σούταρε ψηλά άουτ, με τη Σερβία να χάνει τεράστια ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ.

Οι φιλοξενούμενοι με παίκτη παραπάνω πίεσαν στην επανάληψη, αλλά δεν κατάφεραν να βρουν δίχτυα και η ισοπαλία άφησε περισσότερο ικανοποιημένους τους γηπεδούχους Ρουμάνους.