Ήττα 3-2 του Ολυμπιακού στη Σερβία από τη Ζοτς

Ανοιχτούς λογαριασμούς άφησε ο Ολυμπιακός με τη Ζοκ στο βόλεϊ γυναικών. Μπορεί η ελληνική ομάδα να ξεκίνησε δυναμικά, δείχνοντας ότι πήγαινε για ένα εύκολο βράδυ στη Σερβία, ωστόσο ηττήθηκε με 3-2 σετ στη Σερβία και στη ρεβάνς του Ρέντη θα ψάξει την παρθενική πρόκριση στους ομίλους του CEV Champions League!

Τα κορίτσια του Ζιλ Φερέρ Κουτίνιο πήραν το πρώτο σετ εύκολα (16-25), όμως οι γηπεδούχες έκανα το 2-1 στη συνέχεια (25-23, 25-19). Οι «ερυθρόλευκες» πάτησαν γκάζι, ισοφάρισαν σε 2-2 (18-25), όμως έχασαν το τάι μπρέικ (15-13).

Πλέον, ο Ολυμπιακός θα χρειαστεί είτε καθαρή νίκη (3-1), είτε να πάρει το ματς στο τάι μπρέικ (3-2) και να κερδίσει το χρυσό σετ. Σε οποιαδήποτε ήττα, αποχαιρετά τη διοργάνωση και το όνειρο.