Ήττα 4-0 για τους μικρούς της ΑΕΚ από την Μπάγερν

Την ήττα με σκορ 4-0 γνώρισε η ΑΕΚ από την Μπάγερν Μονάχου, στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής των ομίλων του Youth League.

Οι «κιτρινόμαυροι» άντεξαν για ένα ημίχρονο, έχοντας μάλιστα καλές στιγμές. Στα τελευταία λεπτά το γκολ του Τσίρκζεε με απευθείας εκτέλεση φάουλ ήταν η…αρχή του τέλους.

Η Μπάγερν έφθασε στο 3-0, με σουτ των Τσίλα (54’) και Σαμπάνι (56’).  Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Άντερσεον, μετά από κάθετη του Σαμπάνι.
Διαιτητής: Ντούγιε Στρούκαν (Κροατία)
ΑΕΚ (Γιώργος Σίμος): Τάφας, Σταμούλης, Τσιβελεκίδης, Μπογκντάνι, Μπούσης, Τάμπας (76′ Καραβίδας), Μπότος, Σαρδέλης (61′ Τσέλιος), Γιούσης (85′ Πετούσης), Μαχαίρας (61′ Πατρινός) Χριστόπουλος (85′ Μαλισσόβας)

Μπάγερν Μονάχου (Σεμπάστιαν Χένες): Φριχτλ, Στάνισιτς, Μάι, Ρίτσαρντς, Φράνκζε, Πούντιτς, Στίλερ (86′ Νταλίλιουκ), Λούνγκβιτς (86′ Κελ), Τσίλα (72′ Γιόχανσον), Σαμπάνι, Τσίρκζεε (77′ Άντερσον)