Ήττα στο ντεμπούτο του Λοπετέγκι για τη Ρεάλ Μαδρίτης

Την ήττα με 2-1 γνώρισε η Ρεάλ Μαδρίτης από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για το International Champions Cup, στο πρώτο της παιχνίδι με τον Λοπετέγκι στον πάγκο.

Το σκορ διαμορφώθηκε στο πρώτο ημίχρονο, με τα τέρματα των Αλέξις Σάντσες (18`) και Αντερ Ερέρα (27`) για την αγγλική ομάδα, ενώ ο Καρίμ Μπενζεμά, μείωσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων για τους «μερένχες».

ΜΑΝ. ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ (Μουρίνιο): Ντε Χέα, Νταρμιάν, Μπαϊγί, Φοσού-Μενσά, Σο, Φρεντ (68’ Τουανζέμπε), Ερέρα, Μακ Τόμινι (79’ Μίτσελ), Αντρέας, Μάτα (83’ Γκάρνερ), Αλέξις.

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ (Λοπετέγκι): Κασίγια (45’ Λούνιν), Τεό (45’ Ρεγκιλόν), Χάβι Σάντσες, Βαγιέχο (77’ Νάτσο), Οντριοθόλα (61’ Σέρχιο Λόπεθ), Βαλβέρδε (77’ Ίσκο), Γιορέντε (77’ Ασένσιο), Θεμπάγιος (61’ Όσκαρ Ροντρίγκεθ), Μπέιλ (45 Όντεγκααρντ, 77’ Κρος), Μπενζεμά (45’ Μαγιοράλ), Βινίσιους (61’ Ντε Τομάς).