Καμπιονάτο: «Γκέλα» για την Γιουβέντους

Η Γιουβέντους τα βρήκε δύσκολα στο Τορίνο απέναντι στηην Πάρμα, στην οποία παραχώρησε ισοπαλία 3-3 για την 22η αγωνιστική του Καμπιονάτο και η διαφορά της από την δεύτερη της κατάταξης Νάπολι μειώθηκε στους εννέα βαθμούς. Η «Βέκια Σινιόρα» είχε σε καλή ημέρα τον Κριστιάνο Ρονάλντο που σκόραρε δύο φορές (36΄,  66΄), με τον 62΄ Ρουγκανί με σημειώνει το τρίτο τέρμα της πρωταθλήτριας, ενώ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν αρχικά με τον Μπαρίλα (64΄) και στη συνέχεια με τον Ζερβίνιο (74΄) για να πάρουν το βαθμό της ισοπαλίας στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον ίδιο παίκτη.

Νωρίτερα η Νάπολι νίκησε εύκολα με 3-0 την Σαμπντόρια (Μίλικ 25΄, Ινσίνιε 26΄, Βέρντι 89΄).  Σε αγώνα για την «ουρά» της βαθμολογίας, Έμπολι και Κιέβο αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2
(45΄,  52΄ Καπούτο – 31΄ Γκιατσιρίνι, 45΄ Στεπίνσκι).