«Κόλλησε» στην Καβάλα 0-0 ο Ιωνικός

Ισόπαλο 0-0 έληξε το ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής της Football League ανάμεσα σε Καβάλα και Ιωνικό, που είχε δοκάρι στο 60’ με σουτ του Καλλέργη και είναι στο -4 από την κορυφή.

Διαιτητής: Ζαμπαλάς (Ηπείρου)

ΚΑΒΑΛΑ (Παύλος Δερμιτζάκης): Δήμιζας, Καζαντζίδης, Παπαστεριανός, Γαβριηλίδης, Μαρκόπουλος, Κέρθι, Καθάριος, Στίκας, Μαϊδανός (82’ Αρναούτογλου), Παπαδόπουλος Β. (61’ Βόσαλικ), Χαντί (61’ Μελισσόπουλος).

ΙΩΝΙΚΟΣ (Δημήτρης Αρναούτης): Κουρεπίνης, Παπουτσογιαννόπουλος, Κολλαράς (78’ Φουρλάνος), Ιωάννου, Παπατζίκος, Γκοτσούλιας, Μουστάκης, Καλλέργης, Κρητικός, Σμυρλής (56’ Γκούφας), Μακρίδης (67’ Μάναλης).

Στα άλλα σημερινά ματς, ξεχωρίζει η νίκη του -ουραγού με μία νίκη ως τώρα- Ιάλυσου επί της Βέροιας με 1-0, με τους Ροδίτες να σκοράρουν πριν το ημίωρο μετά από προσπάθεια του Μακρυδημήτρη και να στέκονται παράλληλα τυχεροί στο 69ο λεπτό, καθώς το δυνατό σουτ του Χαντζάρα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Ανδρούτσου!

Ο Ολυμπιακός Βόλου πέρασε από το Αιγάλεω, νικώντας με 1-0 χάρη σε τέρμα του Πόζογλου από… νωρίς, με το «σίτι» να έχει αναγκαστική αλλαγή στο 9’ και δοκάρι στο 32ο λεπτό από την εκτέλεση φάουλ του Τσιλιγκίρη.