Κόπα Αμέρικα: Σούπερ Βραζιλία στην πρεμιέρα, 3-0 τη Βολιβία (video)

Δυνατή πρεμιέρα από την εθνική Βραζιλίας στο 46ο Κόπα Αμέρικα, που γίνεται στη χώρα  της και άρχισε τα ξημερώματα ώρα Ελλάδας.

Με αποτελεσματικότητα στο δεύτερο ημίχρονο επιβλήθηκε της Βολιβίας με 3-0 κι έστειλε μήνυμα ότι θα διεκδικήσει γερά το 9o Κόπα Αμέρικα της ιστορίας της.

Δεν είχε τον Νεϊμάρ στη διάθεσή της αλλά είχε έναν Κουτίνιο, που σκόραρε δύο τέρματα κι έδειξε έτοιμος να ηγηθεί της νέας προσπάθειας.  Η «σελεσάο» μπήκε δυνατά στο παιχνίδι από την αρχή, όμως κατάφερε να λύσει τον… γόρδιο δεσμό στο 50ο λεπτό της αναμέτρησης με το πέναλτι, στο οποίο ευστόχησε ο σταρ της Μπαρτσελόνα. Προηγήθηκε χέρι από τον Χουσίνο, το οποίο αποδείχτηκε μέσω VAR. Τρία λεπτά ξανά ο Κουτίνιο έκανε το 2-0.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε με υπέροχο τέρμα ο Έβερτον Σοάρες της Γκρέμιο στο 85′.