Κυπελλούχος Σκωτίας αναδείχθηκε η Σέλτικ 4-3 στα πέναλτι τη Χαρτς

Κυπελλούχος Σκωτίας για το 2019-20 αναδείχθηκε η Σέλτικ που επικράτησε της Χαρτς στα πέναλτι με 4-3, ενώ στην κανονική διάρκεια το ματς έληξε 2-2 και στην παράταση επίσης ισόπαλο με τις δύο ομάδες να σκοράρουν από ένα τέρμα (3-3). Έτσι, ο Βασίλης Μπάρκας πανηγύρισε τον πρώτο του τίτλο με τους Σκωτσέζους, αν κι έμεινε στον πάγκο.

Η Σέλτικ προηγήθηκε με 2-0 στο με τους Κρίστο (19΄) και Εντουάρντ (29΄πεν), με τη Χαρτς να ισοφαρίζει σε 2-2 με τους  Μπόις (48΄) και Κίνγκσλεϊ (67΄). Στην παράταση ο Γκρίφθις έκανες το 3-2 (105΄), όμως ο Γκινέλι ισοφάρισε ξανά για την ομάδα του, κάνοντας το 3-3 στο 111΄. Στα πέναλτι ο Κόνορ Χάζαρντ ήταν ο ήρωας για τη Σέλτικ, καθώς απέκρουσε αυτά των των Στέφεν Κίνγκσλεϊ και Κρεγκ Γουίτον, δίνωντας τη νίκη και το κύπελλο στην ομάδα του.