Λουτσέσκου: «Αξίζαμε τη νίκη κόντρα στη Σλόβαν»

Τη νίκη κόντρα στη Σλόβαν Μπρατισλάβας άξιζε ο ΠΑΟΚ, όπως τόνισε ο Ραζβάν Λουτσέσκου μετά την ισοπαλία (1-1) στην Τούμπα.

Ο τεχνικός του «δικεφάλου του Βορρά» στάθηκε στην κούραση που είχαν οι Θεσσαλονικείς στο δεύτερο ημίχρονο και η οποία, όπως υποστήριξε, προερχόταν από το ντέρμπι της περασμένης Κυριακής (26/9) με την ΑΕΚ.

Αναλυτικά, οι δηλώσεις του Ρασβάν Λουτσέσκου στην κάμερα της Cosmote TV:

«Θεωρώ ότι έπρεπε να νικήσουμε το παιχνίδι. Ελέγξαμε τον ρυθμό του αγώνα, καταφέραμε να σκοράρουμε. Ωστόσο, δεχτήκαμε γρήγορα το γκολ. Στη συνέχεια δημιουργήσαμε 2-3 μεγάλες ευκαιρίες για να σκοράρουμε. Και ο αντίπαλός μας είχε την ευκαιρία να πάρει προβάδισμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε έλλειψη ενέργειας. Υπήρχε κούραση μετά το ντέρμπι της Κυριακής με την ΑΕΚ. Παρ’ όλα αυτά, αξίζαμε κάτι παραπάνω».