Λουτσέσκου: «Μας λείπει δουλειά»

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε του Εργοτέλη με 2-1, στην εξ’ αναβολής αναμέτρηση για την 2η αγωνιστική στον τέταρτο όμιλο του κυπέλλου. Γεγονός που ικανοποίησε τον Ραζβάν Λουτσέσκου, σε αντίθεση με την εικόνα των «ασπρόμαυρων» στον αγωνιστικό χώρο. Ο Ρουμάνος το παραδέχτηκε, επισημαίνοντας ότι χρειάζεται δουλειά.

Συγκεκριμένα, στην κάμερα του Cosmote Sport, ανέφερε: «Από το αποτέλεσμα είμαι ικανοποιημένος, όχι από την εικόνα μας. Καταφέραμε να σκοράρουμε πρώτοι, είχαμε στη συνέχεια ευκαιρίες ώστε να τελειώσουμε το ματς, δεν το καταφέραμε και πήγαμε σε ένα 2ο ημίχρονο που υποφέραμε.

Ήταν μια περίεργη κατάσταση για εμάς, είχαμε παίκτες αρκετούς που έλειψαν, ο Μαουρίσιο που επέστρεψε και έπρεπε να παίξει τουλάχιστον εξήντα λεπτά αλλά και παίκτες που δεν είχαν μεγάλο χρόνο συμμετοχής όπως ο Μαλεζάς. Ήταν ένα τελευταίο παιχνίδι σε μια σειρά αναμετρήσεων που είχαμε, μας λείπει δουλειά».

Για την εναπομείνασα αναμέτρηση με τον Αήττητο Σπάτων, είπε: «Είναι ακόμα ένα ματς, το οποίο πρέπει να κερδίσουμε, για να τερματίσουμε στην πρώτη θέση».