Λουτσέσκου: «Στο τελευταίο 20λεπτο σκεφτόμασταν τον Ολυμπιακό»

Η νίκη 2-1 του ΠΑΟΚ επί της Κοπεγχάγης τον έφερε στην κορυφή του ομίλου του στο Europa Conference League, με τον Ραζβάν Λουτσέσκου να είναι ιδιαίτερα ικανοποιημένος.

Ο Ρουμάνος σχολίασε πως η ομάδα του θα μπορούσε να έχει νικήσει με ακόμη μεγαλύτερο σκορ, ενώ παραδέχτηκε ότι στο τελευταίο 20λεπτο, το ματς με τον Ολυμπιακό την Κυριακή βρισκόταν στο πίσω μέρος του μυαλού.

Αναλυτικά ο Λουτσέσκου είπε:

«Άλλαξα ρούχα, την γκρι ζακέτα τη φορούσα γιατί είναι για τα εκτός έδρας ματς, την έχω πακετάρει ήδη. Η διαχείριση ήταν σωστή μέχρι το 80’. Είχαμε τον απόλυτο έλεγχο και στο δεύτερο μέρος, δημιουργήσαμε πολλές ευκαιρίες για 35’, από μία δεύτερη μπάλα ο αντίπαλος σκόραρε.

Υπήρξε μία πίεση μετά αλλά, έχοντας απόλυτο σεβασμό στον αντίπαλο, το σκορ θα μπορούσε να είναι 5-0, 6-0.

Η πρόκριση είναι ακόμα ανοιχτή, τίποτα δεν τελείωσε, έχουμε καλές ομάδες στον όμιλο. Θα πρέπει να παλέψουμε σε όλα τα ματς, η Κοπεγχάγη και Σλόβαν είναι δυνατές, ενώ η Λίνκολν δεν τα παρατά ποτέ.

Στο τελευταίο 20λεπτο, είχαμε στο πίσω μέρος του μυαλού μας είχαμε και τον Ολυμπιακό».