Μάντζιος: «Έχουμε έλλειψη λύσεων στον άξονα»

Για την ισοπαλία 1-1 με τον Άρη, μίλησε ο προπονητής της Λαμίας, Άκης Μάντζιος, που στάθηκε στην έλλειψη λύσεων στο ρόστερ, ενώ αναφέρθηκε και στην παρουσία των παικτών του, που απείλησαν την ομάδα της Θεσσαλονίκης.

Αναλυτικά ο Άκης Μάντζιος είπε στην συνέντευξη Τύπου:

«Ήρθαμε να παίξουμε σε μια δύσκολη έδρα, με μια ομάδα που είναι αήττητη από τότε που έχει έρθει ο νέος προπονητής.

Στο πρώτο ημίχρονο μέχρι να δεχθούμε το γκολ ήμασταν πολύ καλοί. Παίξαμε ανοικτά, βάλαμε γκολ, απειλήσαμε τον Άρη. Από εκεί και πέρα δεχθήκαμε πίεση και δεχθήκαμε γκολ. Ο Άρης δημιούργησε ευκαιρίες και στο δεύτερο ημίχρονο για να σκοράρει.

Η έλλειψη λύσεων που έχουμε στον άξονα φάνηκε. Είχαμε πρόβλημα στην δημιουργία, στην επιθετικότητα. Παίξαμε με τρία αμυντικά χαφ, αμυντικά σταθήκαμε καλά, αλλά δεν ήμασταν καλοί στην επιθετικότητα. Στο τελευταίο δεκάλεπτο ισορροπήσαμε με την τρίτη αλλαγή που κάναμε, απορροφήσαμε κάπως την πίεση.

Είναι ένα πολύ θετικό αποτέλεσμα, είναι το τέταρτο ματς που είμαστε αήττητοι, δείχνει η ομάδα ότι έχει την εμπειρία να ανταποκρίνεται σε τόσο δύσκολα παιχνίδια. Θα ετοιμαστούμε για το επόμενο ματς που θα είναι δύσκολο, πρέπει να μαζέψουμε κι άλλους πόντους».