Μαρόκο – Σενεγάλη 3-1: Ο Ελ Αραμπί σκόραρε αλλά ο… Κλάτενμπεργκ τι γνώμη έχει, ήταν ή όχι, οφσάιντ; (video)

Ο Ελ Αραμπί μπήκε αλλαγή στο τελευταίο τέταρτο, πέτυχε γκολ νικώντας τους συμπαίκτες του στον Ολυμπιακό, Σισέ και Μπακ οδηγώντας το Μαρόκο σε νίκη 3-1 επί της Σενεγάλης

Μετά από τρία χρόνια ο Ελ Αραμπί ξανάπαιξε στην εθνική του Μαρόκο,  ο διεθνής άσος του Ολυμπιακού αγωνίστηκε για 14 λεπτά και στο 86’ με κεφαλιά έκανε το 3-0 για την εθνική του ομάδα.

Αντίπαλοί ήταν ο Μπα και Σισέ. Ο πρώτος έκανε το ντεμπούτο του με τη Σενεγάλη και αγωνίστηκε καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα και ο Σισέ χρησιμοποιήθηκε για 34 λεπτά.

Κι οι δυο, ωστόσο, παρότι ήξεραν καλά τον Ελ Αραμπί, δεν μπόρεσαν να τον αντιμετωπίσουν.

Ωστόσο, το ζητούμενο είναι άλλο: Ο Ελ Αραμπί κινήθηκε και πάλι στο όριο του οφσάιντ στο γκολ που πέτυχε και το οποίο μέτρησε. Θα μπορούσε να μας το… αναλύσει ο Μαρκ Κλάτενμπεργκ (αν έχει την διάθεση) με τον Κοτσάνη και τον Απτόσογλου, που ακύρωσαν ένα πανομοιότυπο γκολ του Ολυμπιακού στα Γιάννινα;