Μας πήραν χαμπάρι και οι …Κοσοβάροι

Για δύο συνεχόμενα παιχνίδια στο Nations League η Εθνική ομάδα κερδίζει πέναλτι…

Το γεγονός δεν θα μπορούσε να μείνει ασχολίαστο από τον ομοσπονδιακό προπονητή του Κοσόβου, Μπερνάρ Σαλόντ,ο οποίος  υποστήριξε ότι το αποτέλεσμα της νίκης  της ελληνικής ομάδας (2-0) κόντρα στη Μολδαβία ίσως να ήταν διαφορετικό εάν δεν υπήρχε η φάση του πέναλτι και της αποβολής στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

«Είχαμε πολλά προβλήματα τραυματισμού. Τα αποτελέσματα δεν είναι καλά. Πρέπει να μείνουμε ως ομάδα. Δεν θέλω να γνωρίσουμε την ήττα, αλλά η Ελλάδα είναι μεγάλη ομάδα και οι περισσότεροι παίκτες της αγωνίζονται στο εξωτερικό.

Είδατε τι είπε ο ομοσπονδιακός της Ελλάδας, ότι το ματς ήταν δύσκολο με τη Μολδαβία. Το είδατε το ματς. Χωρίς το πέναλτι και την κόκκινη ίσως η Ελλάδα να μην κέρδιζε”, υποστήριξε ο Σαλόν.