«Matchday Live» με τον Αποστόλη Λάμπο και λεπτό προς λεπτό δράση από τα γήπεδα αποκλειστικά στο Novasports!

To πρώτο «Matchday Live» του Οκτωβρίου έρχεται με εκλεκτούς καλεσμένους και λεπτό προς λεπτό συναρπαστική δράση από τα ποδοσφαιρικά γήπεδα! Η νέα εκπομπή του Novasports, με οικοδεσπότη τον Αποστόλη Λάμπο, κάθε Σάββατο στις 16:00 και μέχρι τις 19:30 στο Novasports Prime, περιλαμβάνει LIVE δράση από όλους τους αγώνες της Bundesliga Γερμανίας που διεξάγονται ταυτόχρονα στις 16:30 αλλά και από όλα τα παιχνίδια που γίνονται σε αυτό το διάστημα σε La Liga Ισπανίας, Ligue 1 Γαλλίας, EFL Championship Αγγλίας, Eredivisie Ολλανδίας και στο Ελληνικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου. Λεπτό προς λεπτό όλα τα γκολ, τα στιγμιότυπα των αγώνων, οι καλύτερες στιγμές, δηλώσεις των πρωταγωνιστών και των προπονητών, αναρτήσεις των ομάδων στα social media, tweets, virals!

Στην εκπομπή του Σαββάτου 2 Οκτωβρίου στις 16:00, κεντρικός καλεσμένος θα είναι ο Μιχάλης Σηφάκης, πρώην τερματοφύλακας του ΟΦΗ, του Άρη, του Ολυμπιακού) και μέσω Skype θα μιλήσει ο συνεργάτης του μάνατζερ Πασχάλης Τουντούρης. Οι δύο καλεσμένοι, είναι οι άνθρωποι που εκπροσωπούν τους δικούς μας Γιώργο Αθανασιάδη και Δημήτρη Κολοβό, οι οποίοι αγωνίζονται στη Σέριφ Τίρασπολ και κατέπληξαν την ποδοσφαιρική Ευρώπη πριν από λίγες ημέρες όταν νίκησαν με σκορ 2-1 την Ρεάλ Μαδρίτης μέσα στο «Μπερναμπέου» για την φάση των ομίλων του UEFA Champions League.

Παράλληλα, κατά τη διάρκεια της εκπομπής ο πρόεδρος του ΠΣΑΠ Γιώργος Μπαντής, θα μιλήσει για τις δράσεις του Πανελληνίου Συνδέσμου Αμειβομένων Ποδοσφαιριστών και ο επιθετικός της Εθνικής και της Άλκμααρ Βαγγέλης Παυλίδης, θα αναφερθεί στους αγώνες της «γαλανόλευκης» με την Γεωργία και την Σουηδία για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου αλλά και το Ολλανδικό πρωτάθλημα στο οποίο αγωνίζεται και απολαμβάνετε αποκλειστικά στο Novasports!