Ματσάρα χωρίς νικητή στη Λιβαδειά

Μεγάλο ματς έγινε στη Λιβαδειά, όπου η γηπεδούχος ομάδα και η ΑΕΚ Β΄ έμειναν στο 2-2.

Οι πρωτοπόροι υπέστησαν απώλεια δύο βαθμών στην έδρα τους, όμως εξακολουθούν να έχουν σημαντική απόσταση (+11) από Καλαμάτα, Χανιά και Καλλιθέα που ακολουθούν και είναι ισόβαθμοι στους 49 βαθμούς.

Η Ένωση πέτυχε τον απόλυτο αιφνιδιασμό, καθώς με δύο γκολ του Γιούση (14΄, 21΄ πέναλτι) προηγήθηκε νωρίς με 2-0, μόνο που δεν μπόρεσε να κρατήσει το σκορ παρά μόνο για τέσσερα λεπτά!

Στο 23΄ ο Κωνσταντινίδης μείωσε για τον Λεβαδειακό και δύο λεπτά αργότερα ο Νίλι έγραψε το 2-2, που έμελλε να μείνει ως το τέλος, αφού στο 60ό λεπτό ο Χατζηεμμανουήλ απέκρουσε (με τα πόδια) πέναλτι του Πολέτο.

Λεβαδειακός: Μάρκοβιτς, Μπάχανακ, Χάμοντ, Μεχία, Νίλι, Πολέτο, Μουτίνιο (73′ Βρακάς), Μπαρμπόσα (61′ Δούμτσιος), Λιάγκας, Παναγιώτου, Κωνσταντινίδης.

ΑΕΚ Β’: Χατζηεμμανουήλ, Σταμούλης, Κορνέζος (73′ λ.τ Γιαννούτσος), Λάτσι, Μπούσης, Μπάμπης, Γερολέμου, Γιούσης, Τζούντα Γκαρσία (69′ Ευθ. Χριστόπουλος), Ιατρούδης (73′ Γκολφίνος), Μιτάι.