Μαύρη μέρα για το μπάσκετ, βάρεσε διάλυση το άθλημα!

Κανονικά, σήμερα θα έπρεπε να γίνουν δύο ντέρμπι Ολυμπιακού-Παναθηναϊκού. Ένα, στο ποδόσφαιρο και το άλλο στο μπάσκετ.

Όμως το παιχνίδι των «αιωνίων» στο ΣΕΦ δεν θα γίνει ποτέ..

Για την ακρίβεια το …τρίτο ημίχρονο θα παιχτεί στα γραφεία του ΕΣΑΚΕ το απόγευμα!

Η διοργανώτρια αρχή της Basket League θα ανοίξει και ύστερα από 15 λεπτά (βάσει κανονισμών) θα κλείσει το φύλλο του αγώνα Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός για τη 19η αγωνιστική, παρουσία των τριών διαιτητών (Κορομηλάς, Καρακατσούνης, Παπαπέτρου) και των κριτών που είχαν οριστεί για την συγκεκριμένη αναμέτρηση.

O Παναθηναϊκός θα πάρει τη νίκη στα χαρτιά και με σκορ 20-0 μετά την άρνηση του Ολυμπιακού να κατέβει στον αγώνα δίχως ξένους διαιτητές, με τους ερυθρόλευκους να αναμένουν πλέον την τιμωρία που θα τους επιβληθεί.