Με χατ-τρικ του Βιγιαφάνιες η Αλάνια κέρδισε 7-2

Με πρωταγωνιστή τον Λούκας Βιγιαφάνες που πέτυχε χατ – τρικ σε 6′ η Αλάνιασπορ, διέλυσε με 7-2 την Καχραμανμαράσπορ για το Κύπελλο Τουρκίας, σε αγώνα που σκόραρε και ο Μανιάτης.

Η Αλάνιασπορ είχε εύκολο έργο απέναντι στην Καχραμανμαράσπορ – ομάδα τρίτης κατηγορίας – την οποία και διέλυσε με 7-2 στο πρώτο παιχνίδι της φάσης των «32» του Κυπέλλου Τουρκίας.

Ο πρώην μεσοεπιθετικός του Παναθηναϊκού, Λούκας Βιγιαφάνες μέσα σε μόλις έξι λεπτά στο δεύτερο μέρος πέτυχε τρία τέρματα (80′- 86′), ενώ στο 93ο λεπτό έδωσε ασίστ στον Γιάννη Μανιάτη που διαμόρφωσε το τελικό 7-2.

Ο 27χρονος δεν έχει σκοράρει ακόμα στο πρωτάθλημα και τα δύο γκολ που μετρά με τη φανέλα της Αλάνιασπορ, τα πέτυχε και αυτά στο Κύπελλο.