Με δυο γκολ του Παυλίδη η Βίλεμ 4-0 τη Χέρακλες

Την πρώτη της φετινή νίκη πανηγύρισε η Βίλεμ με 4-0 επί της Χέρακλες, στη δεύτερη αγωνιστική της Eredivisie.

Πρωταγωνιστής του ματς ήταν ο Βαγγέλης Παυλίδης, ο οποίος πέτυχε δύο γκολ. Ο Έλληνας επιθετικός άνοιξε το σκορ με φανταστικό σουτ στο 46’, με τους Σαγκλάμ και Γεμπόα σε δύο λεπτά (50’ και 52’) να εκτοξεύουν το σκορ στο 3-0.

Ο Παυλίδης έστειλε ξανά τη μπάλα στα δίχτυα στο 84’, μετά από εκπληκτική συνεργασία στην περιοχή της Χέρακλες.

Την πρώτη απώλεια βαθμών γνώρισαν Φέγενορντ και Τβέντε, οι οποίες έμειναν στο 1-1 στο μεταξύ τους παιχνίδι.

Η ομάδα του Άντβοκατ βρέθηκε πίσω στο σκορ στο δεύτερο λεπτό του ματς, από γκολ του Τσέρνι, ωστόσο ο Μπερχάους από τα 11 βήματα διαμόρφωσε το 1-1 στο 29’.