Με Μπακασέτα η Τραμπζονσπόρ έκανε την ανατροπή στην Πόλη 1-2 την Γαλατά

Με τον Τάσο Μπακασέτα να ανοίγει τον δρόμο της ανατροπής με σουτ στο 84′ , η Τραμπζονσπόρ έφυγε με σπουδαίο διπλό από την Κωνσταντινούπολη και την έδρα της Γαλατάσαραϊ (1-2)!

Η ομάδα της Τραπεζούντας βρισκόταν πολύ κοντά στην τρίτη διαδοχική γκέλα της στο πρωτάθλημα, όταν ο Τσικαλντάου έβαλε σε θέση οδηγού τους γηπεδούχους στο 31ο λεπτό. Ένα προβάδισμα που η Γαλατάσαραϊ κρατούσε με σχετική άνεση μέχρι και το 84ο λεπτό!

Σε εκείνο το σημείο, ο 28χρονος Έλληνας μεσοεπιθετικός πήρε την κατάσταση στα χέρια του και με δυνατό διαγώνιο σουτ στην κίνηση έφερε το ματς στα ίσα, δίνοντας το σύνθημα της αντεπίθεσης!

Η ανατροπή ολοκληρώθηκε με τη συμπλήρωση των 90′, με τον Βίσκα να εκμεταλλεύεται το τραγικό λάθος των γηπεδούχων διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

Το αποτέλεσμα κράτησε την Τραμπζονσπόρ στην κορυφή και στο +9 από τη δεύτερη Κόνιασπορ!

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου πέρασε στον αγωνιστικό χώρο ο Μανώλης Σιώπης, βοηθώντας και εκείνος σημαντικά με τα τρεξίματά του στον χώρο της μεσαίας γραμμής.