Με Μπεργκ η Σουηδία 3-1 την Αρμενία

Στο τελευταίο της φιλικό πριν από την έναρξη του Euro 2020, όπου εκεί θα βρει ως πρώτο αντίπαλο την Ισπανία, η Σουηδία επικράτησε 3-1 της Αρμενίας.

Η ομάδα του Άντερσον ευτύχησε να πάρει κεφάλι στο σκορ χάρη στην απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φόρσμπεργκ, ενώ το 2-0 ήρθε στο 34ο λεπτό της αναμέτρησης. Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Φόρσμπεργκ ο Ντάνιελσον με κεφαλιά έστειλε για δεύτερη φορά την μπάλα στα δίχτυα των Αρμένιων.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Αρμενία βρήκε την ευκαιρία να μειώσει με τον Μπιτσακτσιάν.

Στο 85΄  ο Μπεργκ που είχε μπει στον αγώνα στο 72΄, διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Σουηδία: Όλσεν, Λούστιγκ (72′ Κραφτ), Ντάνιελσον, Λίντελοφ, Μπένγκτσον, Λάρσον (46′ Κλάεσον), Έκνταλ (72′ Σβάνμπεργκ), Όλσον, Φόρσμπεργκ (85′ Σέμα), Κουλουσέφσκι (72′ Κουάισον), Ίσακ (72′ Μπεργκ)