Με σπασμένα «φρένα» από τον ΠΑΟΚ η Τσέλσι (video)

Ένα γκολ στην αρχή και ένα γκολ στο τέλος ήταν αρκετά για την Τσέλσι, ώστε να κάμψει την αντίσταση της μαχητικής Φούλαμ, της οποίας επιβλήθηκε με 2-0 στο «Στάμφορντ Μπριτζ» για την 14η αγωνιστική του αγγλικού πρωταθλήματος.

Το σκορ για τους «μπλε» του Λονδίνου άνοιξε ο Πέδρο στο 4ο λεπτό με ωραία ατομική -χορευτική – κίνηση μέσα στην περιοχή του Ρίκο και έκλεισε στο 83ο λεπτό o Λόφτους – Τσικ, ενώ οι φιλοξενούμενοι κρατάνε την αντίδραση στο μεσοδιάστημα, η οποία ωστόσο δεν καρποφόρησε λόγω του εκπληκτικού Κέπα.

Με τη νίκη αυτή η Τσέλσι έμεινε κοντά στην κορυφή και τη διεκδίκηση του πρωταθλήματος, ενώ η Φούλαμ του Κλαούντιο Ρανιέρι παρέμεινε ουραγός στον βαθμολογικό πίνακα.

Σημειώνεται ότι, με το γκολ του Πέδρο η Τσέλσι έγινε μόλις η 3η ομάδα που φτάνει τα 1.000 γκολ σε εντός έδρας αναμετρήσεις στην Premier League.