«Με το δεξί» το Αιγάλεω

Με γκολ του Μπουρλάκη στις καθυστερήσεις το Αιγάλεω επικράτησε 2-1 της Νίκης στον Βόλο, ξεκινώντας ιδανικά τις υποχρεώσεις του στηFootball League.

Το πρώτο μέρος δεν είχε μεγάλες φάσεις αλλά  το συγκρότημα του Θωμά Γράδα να «χτύπησε» στο φινάλε του 45λεπτου με τον Τσιλιγίρη από το  πέναλτι.

Η Νίκη απάντησε με το ίδιο νόμισμα στην επανάληψη αφού ο Γκαρσία νίκησε τον Σικαλιά από τα έντεκα βήματα. Μάλιστα, οι γηπεδούχοι είδαν την τύχη να τους γυρίζει δυό φορές την πλάτη. Αρχικά το φάουλ του Κρουθ σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι (80′) ενώ την ίδια κατάληξη είχε και το σουτ του Γκαρσία λίγο αργότερα (86′).

Αφού δεν έγινε το γκολ για τους γηπεδούχους, έγινε για τους φιλοξενούμενους οι οποίοι στις καθυστερήσεις με τον Μπουρλάκη μέσα από την περιοχή πήραν το «διπλό».

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Βεργέτης): Περιστερίδης, Τσιμπούκας, Πολίμος (92’ Θεοδωρόπουλος), Αλιατίδης, Μπαλάφας (62’ Σαλαμούρας), Αργύρης, Μέτσε, Ντομίνγκεθ, Γκαρσία, Κρουθ, Γκονζάλες (83’ Γκονζάλες).

ΑΙΓΑΛΕΩ (Γράφας): Σικαλιάς, Μαγκάκης, Αναστασίου, Οικονομόπουλος, Παπανικόλας, Μαχαίρας, Λάσκαρης (83’ Κασνέτσι),Τσιλιγκίρης (70’ Χαντί), Τσίτσαρης (54’ Μπουρλάκης), Σταματάκης, Μπαρμπαρούσης.