Μέγα σκάνδαλο με το χωριό του Γραμμένου

Η «Α» είχε αλιεύσει ένα σούπερ ρεπορτάζ για το χωριό του προέδρου της ΕΠΟ, Ευάγγελου Γραμμένου. Ότι ο διαιτητής Βουρνέλης είχε δώσει πέναλτι-«μαϊμού» για να κερδίσει η Νίκη Ηρακλείου του… προέδρου, τις Ελπίδες Μακεδονικού.

Το pamempala.gr μας έδωσε κι άλλο ρεπορτάζ, ακόμα καλύτερο. Στον αγώνα μπαράζ της Νίκης με τη Δόξα Ασσήρου (κανονική διάρκεια 2-2), ο διαιτητής Μάστακας έκανε το απίστευτο. Και στα δύο ημίχρονα της παράτασης έδωσε δύο φορές την μπάλα στη Νίκη για τη σέντρα!

Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν, «μπάστακας» ο Μάσκατας. Έτσι, η Δόξα αποχώρησε από το γήπεδο και η Νίκη του προέδρου πήρε την άνοδο για την Α΄ κατηγορία. Αναμένεται και φιέστα με καλεσμένο τον πρόεδρο Γραμμένο. Αυτό είναι σωστό. Μάσκατας και Βουρνέλης να ετοιμάζονται για… προωθήσεις.