Mεγάλο ζόρι για τον Δώνη

Ο Παναθηναϊκός ξεκίνησε με το…αριστερό, αλλά και ο Γιώργος Δώνης δεν θα πηγαίνει καλύτερα στο Ισραήλ καθ΄ώς σε δύο αγωνιστικές δεν έχει καταφ΄έρει να κερδίσει αφού έχει φέρει μια ήττα και μια ισοπαλία.

Η Μακάμπι Τε΄λ Αβίβ  ισοφαρίστηκε (2-2) στο 89’ από τη Μπνέι Γιεχούντα, με τον Γιώργο Δώνη να είναι έξαλλος μετά το τέλος του ματς.

Ο Έλληνας κόουτς τόνισε πως η ομάδα του ήταν πολύ soft, δηλώνοντας απογοητευμένος από την εμφάνιση των παικτών του.

«Είμαι πολύ απογοητευμένος με το αποτέλεσμα. Σε αυτά τα παιχνίδια αν δίνεις ευκαιρία στον αντίπαλο, στο τέλος θα έχεις αρνητικό αποτέλεσμα. Προσπαθήσαμε αρκετά, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά ήμασταν πολύ soft και είμαι νευριασμένος με τους παίκτες μου.

Κάποιος φορές το ποδόσφαιρο δεν είναι δίκαιο, αλλά θα πρέπει να παλεύουμε μέχρι το τελευταίο λεπτό. Δεν επιτρέπεται κάτι διαφορετικό για μια ομάδα σαν τη Μακάμπι. Είμαι απογοητευμένος από κάποιες λεπτομέρειες στην απόδοσή μας.

Όλοι πρέπει να είναι έτοιμοι να βοηθήσουν όταν πάρουν την ευκαιρία. Πρέπει να συνεχίσουμε τη σκληρή δουλειά και περιμένω πολλά από όλους. Έχουμε ένα κρίσιμο ματς την Τετάρτη (σ.σ. με τη Ντιναμό Μπρεστ στο Τελ Αβίβ για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League) και δεν υπάρχουν δικαιολογίες», τόνισε.