Μέτρησε γκολ που μπήκε από τρύπα και χάθηκε η άνοδος

Σε γκάφα ολκής υπέπεσαν διαιτητής και επόπτης στην αναμέτρηση Πειραϊκός-ΑΟΚ Φαλήρου για τα play-offs ανόδου της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πειραιά.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους κι ενώ το σκορ ήταν 0-1, επιθετικός των γηπεδούχων έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων από τα αριστερά, όμως αυτή βρέθηκε εντός εστίας λόγω τρύπας!

Ο διαιτητής, ο επόπτης και οι άνθρωποι του Πειραϊκού είδαν γκολ, με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται δικαίως, καθώς με αυτή την λανθασμένη απόφαση έχασαν το προβάδισμα που είχαν από το 4ο λεπτό.

Στην ανάπαυλα άπαντες είδαν την τρύπα στα δίχτυα και την έκλεισαν ενόψει του δευτέρου 45λεπτου, όμως το κακό είχε γίνει.

Το τελικό 2-2 άφησε ανικανοποίητες και τις δύο ομάδες, με τον ΑΟΚ Φαλήρου να αισθάνεται αδικημένος, καθώς το λάθος των διαιτητών του στέρησε την άνοδο κι έστειλε στην Α’ κατηγορία την Αναγέννηση Μοσχάτου, η οποία επικράτησε 2-1 του Ολυμπιακού Κερατσινίου.