Μπάγερν – Μπαρτσελόνα 2-0, έλαμψαν Τσιμίκας και Αλεξανδρόπουλος

Η Μπάγερν έπρεπε να χάνει στο ημίχρονο, αλλά ήταν αυτή που στο τέλος πανηγύρισε την μεγάλη νίκη 2-0 επί της Μπαρτσελόνα στο Μόναχο.

Μοιραίος παίκτης της Μπαρτσελόνα, ο πρώην της Μπάγερν Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι που έχασε σπουδαίες ευκαιρίες.

Πολλές οι εκπλήξεις. Η Σπόρτιγνκ Λισαβόνας νίκησε 2-0 την Τότεναμ στο «Αλβαλάδε». Σημαντική η παρουσία του Αλεξανδρόπουλου που μπήκε αλλαγή.

Η Κλάμπ Μπριζ διέλυσε 4-0 την Πόρτο μέσα στο «Ντραγκάο». Η Λίβερπουλ νίκησε 2-1 τον Άγιαξ στο «Άνφιλντ» με γκολ του Ματίπ στις καθυστερήσεις από κόρνερ του Τσιμίκα. Η Λεβερκούζεν έυκολα 2-0 την Ατλέτικο Μαδρίτης

Τα αποτελέσματα: Λίβερπουλ – Άγιαξ 2-1, Μαρσέιγ – Άιντραχτ 0-1, Μπάγερ Λεβερκούζεν – Ατλέτικο Μαδρίτης 2-0, Μπάγερν – Μπαρτσελόνα 2-0, Πόρτο – Μπριζ 0-4, Βικτόρια Πλζεν – Ίντερ 0-2, Σπόρτινγκ – Τότεναμ 2-0.