Μπάγεβιτς: Από το ζεστό με την Ιταλία στο κρύο με την Πολωνία (video)

Οι πανηγυρισμοί για την ισοπαλία της Βοσνίας με την Ιταλία (1-1) δεν κράτησαν πολύ.

Η ομάδα του Ντούσαν Μπάγεβιτς έχασε 2-1 από την Πολωνία στην δεύτερη αγωνιστική για το Nations League.

Στις 7 από τις 8 συνολικά αναμετρήσεις της 2ης αγωνιστικής των ομίλων της League A, B και C, οι φιλοξενούμενοι «απέδρασαν» με «διπλά», με τις Ιταλία και Πολωνία να πετυχαίνουν τις πιο μεγάλες νίκες.

Την περασμένη Παρασκευή στο ίδιο γήπεδο (Γιόχαν Κρόφ Αρένα) η Ολλανδία είχε επικρατήσει της Πολωνίας, ωστόσο, η Ιταλία έφυγε νικήτρια από το Άμστερνταμ με 1-0, χάρις στο γκολ του Μπαρέλα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

Η Πολωνία, που είχε ηττηθεί από την Ολλανδία την 1η αγωνιστική επιβλήθηκε στη Ζένιτσα των Βόσνιων με 2-1, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 24ο λεπτό. Απόντος του Λεβαντόφσκι, οι Γκλικ και Γκροσίτσι ήταν οι «υπεύθυνοι» της ανατροπής.