Μπακασέτας: «Προσπαθήσαμε να τους κάνουμε να χαμογελάσουν για 90 λεπτά»

Η Τράμπζονσπορ νίκησε 1-0 τη Βασιλεία κι έκανε βήμα πρόκρισης για τους «16» του Europa Conference League, σε ματς συναισθηματικά φορτισμένο καθώς έγινε στον απόηχο του φονικού σεισμού σε Τουρκία και Συρία.

Οι φίλοι του τουρκικού συλλόγου έφτιαξαν ένα συγκλονιστικό coreo, με τον Τάσο Μπακασέτα να κάνει τη μέρα μετά τον αγώνα δημοσίευση στα social media.

Αναλυτικά όσα έγραψε:

«Το ποδόσφαιρο είναι κάτι παραπάνω από ένα άθλημα αλλά τίποτα δεν είναι πιο σημαντικό από τις ανθρώπινες ζωές. Σε αυτήν τη δύσκολη περίοδο που χιλιάδες άνθρωποι υποφέρουν από την απώλεια των αγαπημένων τους λόγω του σεισμού, είχαμε μια αποστολή. Να προσπαθήσουμε να τους κάνουμε να χαμογελάσουν. Έστω για 90 λεπτά. να τους στηρίξουμε με τον τρόπο μας. Είμαστε μαζί σε αυτό.

ΥΓ: Τεράστιος σεβασμός σε όλους τους οπαδούς που ένωσαν τις φωνές τους μαζί μας για να περάσουμε το μήνυμα της ενότητας».