Νέα γκέλα για την Αϊντχόφεν που έχασε 4-2 από τη Χρόνιγκεν

Νέα γκέλα για την Αϊντχόφεν που ηττήθηκε 4-2 από τη Χρόνινγκεν στο Γιούρομποργλ, για την ενδέκατη αγωνιστική της Eredivisie.

Η ομάδα του Ρουντ φαν Νίστελροϊ βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ και δεν κατάφερε να συνέλθει, με αποτέλεσμα να κάνει… δώρο στον Άγιαξ, ο οποίος έμεινε μόνος πρώτος, στο +4.

Οι γηπεδούχοι ξέσπασαν με τρία γκολ σε επτά λεπτά. Ο Πεπι άνοιξε το σκορ στο 39′ και οι Μπαλκέρ και Ενγκόγκε έκαναν το 3-0 ως τις καθυστερήσεις του ημιχρόνοιυ.

Ο Σανγκαρέ μείωσε στο αμέσως επόμενο λεπτό και ο Τιλ στο 76′ έβαλε ξανά την Αϊντχόφεν στο παιχνίδι κάνοντας το 3-2, όμως δεν κατάφερε να βρει ξανά τον δρόμο προς τα δίχτυα.

Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε ο Πελουπεσί στο 91′.