Νέα πεντάρα για την Παρί Σεν Ζερμέν με θύμα την Μονπελιέ

Μετά από την Κλερμόν (5-0), η Παρί Σεν Ζερμέν έριξε ακόμα μια πεντάρα στην Μονπελιέ (5-2), στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Ligue 1 και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που στο 22ο λεπτό της συνάντησης, είχαν την ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ, όταν ο Τζόρνταν Φέρι βρήκε τη μπάλα με το χέρι μέσα στη μεγάλη περιοχή, ενώ χρειάστηκε η επέμβαση του VAR για να καταλογιστεί το πέναλτι. Την εκτέλεση του ανέλαβε ο Κιλιάν Εμπαπέ ωστόσο ο γκολκίπερ της Μονπελιέ κατάφερε κάνει καταπληκτική επέμβαση.

Στο 39′ ο Φαλάι Σακό ήταν ο μοιραίος παίκτης της ομάδας του, όταν χωρίς να το θέλει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Στο 43′ ο Νεϊμάρ διπλασίασε τα τέρματα για τους Παριζιάνους.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, ο ίδιος ήταν αυτός που έκανε το 3-0 για τους γηπεδούχους, όταν πήρε το ριμπάουντ μέσα στην μικρή περιοχή και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο 51ο λεπτό.

Επτά λεπτά αργότερα, η Μονπελιέ κατάφερε να μειώσει σε 3-1 με τον Γουάμπι Καζρί. Ακολούθησαν γκολ από τους Εμπαπέ στο 69′ για το 4-1, ο Ρενάτο Σάντσες στο 87′ για το 5-1, ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ένζο Τχάτο, μείωσε σε 5-2.