Ντεμπούτο στη Νόριτς με δυο γκολ και δυο ασίστ ο Χρήστος Τζόλης προκαλεί σοκ στους συνδεσμίτες του ΠΑΟΚ (video)

Δυο γκολ στο ντεμπούτο του με τη Νόριτς πέτυχε ο Χρήστος Τζόλης, καθώς σκόραρε μόλις στο 12’ κόντρα στην Μπόρνμουθ και στο 66΄   κάνοντας το 5-0.

Φορώντας τη φανέλα με το Νο 18, ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ, έφυγε στην κόντρα-επίθεση και με ωραίο σουτ άνοιξε το σκορ κόντρα στην Μπόρνμουθ για το Λιγκ Καπ Αγγλίας. Στο 66΄   ο Έλληνας επιθετικός πέτυχε ένα εξίσου ωραίο γκολ. Η Νόριτς στο πρώτο ημίχρονο πέτυχε ακόμη δυο γκολ με τους Μακ Λιν και Ρουπ. Μάλιστα ο Τζόλης έφτιαξε το τρίτο γκολ των γηπεδούχων, στο 33ο λεπτό. Στην επανάληψη τα καναρίνια συνέχισαν την επέλασή τους. Έκαναν το 4-0 με τον Σέργκεντ, ενώ ο Τζόλης ανέβασε ακόμη περισσότερο τον δείκτη του σκορ, γνωρίζοντας την αποθέωση από τους οπαδούς της Νόριτς. Στο 75΄  ο Σέργκεντ πέτυχε το 6-0.