Ντόρτια για τους ομίλους

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε 4-1 της Μίντιλαντ στη Λεωφόρο και πήρε ξεκάθαρο προβάδισμα πρόκρισης στους ομίλους του Europa League – Καρέ ο Μάρκους Μπεργκ!

Με τέτοιον… Μπεργκ, ο Παναθηναϊκός βαδίζει ξανά ασφαλής σε ευρωπαϊκές Λεωφόρους! Ο Σουηδός killer πέτυχε και τα τέσσερα γκολ στο πάρτι που στήθηκε με… καλεσμένη τη Μίντιλαντ, καθώς το 4-1 δεν… επιτρέπει αμφιβολίες ενόψει της ρεβάνς σε επτά βράδια από σήμερα (28/08) στη Δανία! Ο Παναθηναϊκός αν και δέχθηκε αρκετά νωρίς το γκολ, αυτή τη φορά είχε την κατάλληλη αντίδραση, έπιασε από το… λαιμό τους Δανούς και τους καθάρισε από το πρώτο ημίχρονο, με τον Μπεργκ να βάζει… το κερασάκι στην τούρτα με το τέταρτο γκολ στο τελευταίο λεπτό του ματς.