«Ντου» Γιατρά στην Ισπανίδα διαιτητή, αποβολή και διακοπή στο ματς της Εθνικής Νέων! (video)

Το φιλικό Νέων Ισπανία-Ελλάδα διακόπηκε για 20 λεπτά καθώς ο Έλληνας τεχνικός αποβλήθηκε, δεν έβγαινε από το γήπεδο και οι διαιτητές αποσύρθηκαν στα αποδυτήρια.
Ο Μάκης Γιατράς κατάφερε να γίνει το πρόσωπο του φιλικού ανάμεσα στην Εθνική Νέων και την Ισπανία στην πόλη Κάντιθ.

Πιο συγκεκριμένα, στο 3ο λεπτό του αγώνα και με το σκορ στο 10-5 υπέρ των Ισπανών, ο Πατρινός προπονητής διαμαρτυρήθηκε έντονα στην Ισπανίδα διαιτητή της αναμέτρησης, με αποτέλεσμα να εισβάλει στον αγωνιστικό χώρο και να ζητήσει εξηγήσεις για τις αποφάσεις της.

Ο προπονητής του Προμηθέα όμως δεν έμεινε εκεί. Κι αυτό γιατί 2.15 πριν από το τέλος του ημιχρόνου και ενώ διαμαρτυρόταν συνεχώς οι διαιτητές είπαν ότι δεν θα συνεχιστεί το ματς, αν δεν φύγει ο Γιατράς. Πήγαν μάλιστα στα αποδυτήρια και το ματς διακόπηκε.

Μετά από διαβουλεύσεις ο Γιατράς έφυγε από τον πάγκο και το ματς συνεχίστηκε και η Ισπανία νίκησε 81-79.