Ο Άγιαξ πήρε 1-1 από την Μπάγερν στο Μόναχο

Σπουδαίος ο Άγιαξ κοίταξε στα μάτια την Μπάγερν Μονάχου, φεύγοντας με το 1-1 από την «Αλιάνζ Αρίνα», ενώ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων είχε και δοκάρι!

Με γκολ από τα… αποδυτήρια μπήκε στην αναμέτρηση η Μπάγερν Μονάχου, καθώς μόλις στο 4’ ο Χούμελς την έβαλε μπροστά στο σκορ. Από εκείνο το σημείο και έπειτα, το ματς απέκτησε έναν γρήγορο ρυθμό με ευκαιρίες εκατέρωθεν, με τον Μαζράουι να ισοφαρίζει για τον Άγιαξ στο 22ο λεπτό.

Δυνατό ξεκίνημα έκανε στο δεύτερο ημίχρονο ο «Αίας», με τον Νόιερ να υψώνει… τείχος, με τους Βαυαρούς να ισορροπούν το παιχνίδι μετά τη συμπλήρωση των 60 λεπτών. Ωστόσο, οι Ολλανδοί όχι μόνο κρατούσαν στις φάσεις που έκαναν οι παίκτες του Νίκο Κόβατς, καθώς στο 90+2’ είχαν και δοκάρι σε εκτέλεση φάουλ του Σένε!