Ο Αλμωπός Αριδαίας νίκησε τον ΠΑΟΚ Β΄ και τον έριξε από την κορυφή

Έβαλε… φωτιά στον Α’ όμιλο της φετινής Super League 2 ο Αλμωπός Αριδαίας, καθώς κέρδισε απρόσμενα τον ΠΑΟΚ Β’, με 1-0 χάρη σε κεφαλιά του Παπαδόπουλου λίγο πριν τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού.

Έτσι, αφενός έκανε σημαντικό βήμα για την παραμονή του στην δεύτερη κατηγορία, αφετέρου έριξε τον «δικέφαλο του Βορρά» από την πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Ο Πανσερραϊκός εκμεταλλεύθηκε την γκέλα του και, σε συνδυασμό με την δική του εκτός έδρας νίκη, επί του Διαγόρα 1-0 τον… προσπέρασε!

Παράλληλα, ισόβαθμη με τον ΠΑΟΚ είναι πλέον η ΑΕΛ, που επικράτησε με 1-0 της Βέροιας στο «Αλκαζάρ», παρουσία του αρχιδιαιτητή Στιβ Μπένετ, χάρη σε γκολ του Πεντρόζο στο 25ο λεπτό, φτάνοντας πλέον τους 22 πόντους, αλλά με παιχνίδι περισσότερο.

Σε ό,τι αφορά τα σημερινά παιχνίδια του Β’ ομίλου,  ξεχώρισε ο.. περίπατος του Απόλλωνα Σμύρνης στο Ρουφ, με το επιβλητικό 4-1 απέναντι στον τοπικό ΠΑΟ.

Η ελαφρά ταξιαρχία προηγήθηκε νωρίς, με πέναλτι του Χαλίμι, στο 15’, για να έρθει εξίσου γρήγορα η απάντηση των γηπεδούχων, δια ποδός Κυριαζή στο 23ο λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο… ανέλαβε δράση ο Μωραϊτης, κάνοντας χατ τρικ μέσα σε 13’, για να οδηγήσει την ομάδα του στο «διπλό» και την δεύτερη θέση της βαθμολογίας!