Ο Αντετοκούνμπο οδήγησε τους Μπακς σε νίκη 134-111 επί των Ουόριορς

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο τρελαίνει τον μαγικό κόσμο του NBA. O «Greek Freak» με μία ακόμα συγκλονιστική εμφάνιση οδήγησε τους Μπακς σε εμφατική νίκη 134-111 επί των Ουόριορς μέσα στο Σαν Φρανσίσκο.

Η παρέα του Γιάννη Αντετοκούνμπο πέρασε άνετα από την έδρα των πρωταθλητών υποχρεώνοντας τον Στιβ Κερ να πετάξει λευκή πετσέτα στο τέταρτο 12λεπτο, αποσύροντας στον πάγκο τα μεγάλα αστέρια του.

Ο Γιάννης σταμάτησε στους 24 πόντους (7-16 σουτ), με 9 ριμπάουντ 4 ασίστ, 2 κλεψίματα, 2 τάπες σε 26 λεπτά συμμετοχής, έχοντας τη συμπαράσταση από όλη την ομάδα του που έκανε ότι ήθελε μέσα στο παρκέ. Κορυφαίος του αγώνα ο Μπέντσό με 26 πόντους (10-12 σουτ), με τους Μπρόγκτον και Μίντλεντον να ξεχωρίζουν με 20 και 17 πόντους αντίστοιχα.