Ο Γιάννης είναι υπεράνθρωπος, αλλά το μπάσκετ είναι ομαδικό άθλημα, 130-110 ήττα των Μπακς (video)

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πάλεψε μόνος τους, αλλά το μπάσκετ είναι ομαδικό άθλημα. Οι Μπακς έχασαν «περίπατο» από τους Νικς στη Ν. Υόρκη 130-110.

Αγνώριστοι εμφανίστηκαν στη Νέα Υόρκη οι Μπακς. Τα «Ελάφια» πραγματοποίησαν κακή εμφάνιση και ηττήθηκαν εύκολα με 130-110 από τους Νικς που πανηγύρισαν την πρώτη τους νίκη στη φετινή σεζόν.

Το παιχνίδι ήταν παράσταση για έναν ρόλο από τη δεύτερη περίοδο και μετά όταν οι Μπακς έχασαν κάθε επαφή με το σκορ και μοιραία ήρθε η ήττα.

Ο «Greek Freak» τελείωσε το ματς με 27 πόντους (8/13 βολές, 8/10 δίποντα και 1/5 τρίποντα), 13 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα και 3 λάθη σε 32 λεπτά. Ο Μίντλετον ακολούθησε με 22 πόντους και ο Πόρτις με 17.

Για τους νικητές ο Ραντλ ήταν εξαιρετικός και πέτυχε 29 πόντους ενώ ο Πέιτον σταμάτησε στους 27 για τους Νικς που είχαν 16/27 τρίποντα.

Δωδεκάλεπτα: 30-27, 61-45, 96-75, 130-110