Ο Ιάλυσος με Παπαδόπουλο 0-2 στο Αιγάλεω που φωνάζει για τη διαιτησία

«Χτυπώντας» στην κόντρα, ο Ιάλυσος πέρασε από το Αιγάλεω (0-2) στην αναμέτρηση για τη 2η αγωνιστική της Football League!.
Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή, αλλά στο 50ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με ωραίο σουτ του Βασίλη Παπαδόπουλου.

Στο 74ο λεπτό ο ΓΑΣ Ιάλυσος διπλασίασε τα τέρματά του με σκόρερ και πάλι τον Βασίλη Παπαδόπουλο, βάζοντας τις βάσεις για την κατάκτηση των τριών βαθμών της νίκης.

Στο 79ο λεπτό οι «τοξοβόλοι» έμειναν με 10 ποδοσφαιριστές έπειτα από την αποβολή του Μπουσάι με δεύτερη κίτρινη κάρτα, το Σίτι πίεσε την εστία του Ανδρούτσου, χωρίς όμως να δημιουργήσει την μεγάλη φάση. Το Αιγάλεω «φωνάζει» για τρεις περιπτώσεις πέναλτι.

ΠΑΕ Αιγάλεω (Θωμάς Γράφας): Σικαλιάς, Μαγκάκης, Αναστασίου, Οικονομόπουλος, Παπανικόλας, Μαχαίρας (77ο Χαντί), Λάσκαρης (77ο Πινιώτης), Τσιλιγκίρης, Γουερέ (46ο Μπουρλάκης), Σταματάκης (54ο Σουλεϊμάν), Μπαρμπαρούσης.

ΠΑΕ Ιάλυσος (Βαγγέλης Χαντές): Ανδρούτσος, Γκέζος (78ο Γκέζος), Μπουσάι, Καρπαθάκης, Τερζίου, Σκεντεράι, Παπουτσογιαννόπουλος, Ρούσσος, Χατζησάββας (87ο Σταθόπουλος), Παπαδόπουλος (87ο Καντούτσης), Μαστραντωνάκης (70ο Γιώργου).

Η Επισκοπή πανηγύρισε την πρώτη της νίκη, επικρατώντας 1-0 του Αστέρα Βλαχιώτη, ενώ Ρόδος και Νίκη Βόλου έμειναν στο 1-1.

Από εκεί και πέρα, η Καλαμάτα πήρε το «διπλό» στον Ασπρόπυργο (0-2), ενώ η Καλλιθέα, έχασε τη νίκη στις καθυστερήσεις, καθώς η Σαντορίνη ισοφάρισε στο φινάλε σε 1-1.

Στον βόρειο όμιλο, η Βέροια διπλασίασε τις νίκες της, καθώς επικράτησε 1-0 του Απόλλωνα Πόντου, ενώ η Καβάλα πήρε δύσκολη νίκη επί του Θεσπρωτού στην Ηγουμενίτσα.

Ο Ολυμπιακός Βόλου επιβλήθηκε 3-1 της ΑΕΠ Κοζάνης, ενώ ο Πανσερραϊκός πήρε το «τρίποντο» (2-0) επί του Πιερικού, με πρωταγωνιστή τον Γεωργιάδη. Στη Χαλκιδική, Τρίγλια και Αλμωπός Αριδαίας έμειναν στο 1-1.