Ο Λεβαδειακός νίκησε 3-1 εκτός έδρας τον Παναθηναϊκό Β΄

Ο Λεβαδειακός πήρε τη νίκη με 3-1 επί του Παναθηναϊκού Β’ και διατηρήθηκε στη 2η θέση της βαθμολογίας του νοτίου ομίλου της Super League 2.

Ο Παναγιώτου στο 6’ άνοιξε το σκορ για τον Λεβαδειακό και πριν καλά-καλά καταλάβει το «τριφύλλι» τι είχε συμβεί δέχτηκε και δεύτερο γκολ, με τον Μυτίδη στο 8ο λεπτό να γράφει το 2-0. Ο Παναθηναϊκός Β’ μείωσε με τον Σαρδέλη στο 83’, αλλά ο Τζημόπουλος στο 89′ έδωσε εκ νέου αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του, με το 3-1 να μένει ως το φινάλε και τους Βοιωτούς να παίρνουν μεγάλο εκτός έδρας τρίποντο, επιστρέφοντας στις νίκες μετά από τρεις σερί βαθμολογικές απώλειες.

Στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, εκμεταλλευόμενη και την αναβολή του αγώνα της Καλαμάτας, ανέβηκε η Καλλιθέα που επικράτησε 2-0 εκτός έδρας του Αστέρα Βλαχιώτη. Ο Μαρουκάκης στο 13’ άνοιξε το σκορ, με τον Μουνιέ στο φινάλε του ημιχρόνου (45’) να κλειδώνει το τρίποντο για τους γηπεδούχους.

Στα άλλα ματς του Νοτίου Ομίλου, ο Εργοτέλης επικράτησε 1-0 του Αιγάλεω και δεν του επέτρεψε να πλησιάσει στις πρώτες θέσεις, ενώ τα Χανιά διέλυσαν με 5-1 τη Ζάκυνθο. Στην Άρτα η ΑΕ Καραϊσκάκης λύγισε τον Ηρόδοτο με σκορ 2-1 και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα.