Ο… λυτρωτής Βούκιτς και το παράπονο του Κάκου

Ο Ζβόνιμι Βούκιτς φαίνεται πως το έχει κάνει επάγγελμα. Κάθε φορά που ο ΠΑΟΚ κολλάει, ο Σέρβος είναι εκεί και δίνει τη λύση. Το έκανε με την Σαχτιόρ Καργκάντι στο 93’, το επανέλαβε με τον Πλατανιά Χανίων, διαμορφώνοντας το τελικό 1-0 και φυσικά δήλωσε «παρών» και στο χθεσινό ματς με τον Εργοτέλη.

Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων στην Τούμπα απέναντι στους Κρητικούς σκόραρε με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του (2-1 το τελικό σκορ). Ο έμπειρος επιθετικός μέσος αποδεικνύεται «λίρα εκατό» για τον Χουμπ Στέφενς, αφού και χθες πέρασε ως αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο, προσφέροντας τις υπηρεσίες του.

Από εκεί και πέρα, εντύπωση προκάλεσε το… παράπονο που εξέφρασε ο Τάσος Κάκος. Οι άνθρωποι των «ασπρόμαυρων» τον πλησίασαν για να τον συγχαρούν για τη διαιτησία του (για την οποία πάντως ο Εργοτέλης έχει παράπονα, κάντε κλικ εδώ για να διαβάσετε την ανακοίνωση των Κρητικών) μετά το τέλος του ματς, ωστόσο η απάντηση που πήραν από τον Κερκυραίο ήταν… όλα τα λεφτά. «Μόνο όταν κερδίζετε είναι καλός ο Κάκος. Αν δεν έμπαινε φάουλ στο τέλος δε θα λέγατε τίποτα απ’ αυτά. Ο Κάκος πάντα είναι αρνητικός για εσάς», ήταν τα λόγια του διεθνή ρέφερι, ο οποίος για ακόμη μία φορά απευθύνθηκε στον εαυτό του στο τρίτο ενικό…