O Μακεδονικός 1-1 δέχθηκε την ισοφάριση στο 94΄ απ’ τον Παναθηναϊκό Β΄

Μακεδονικός παρότι προηγούνταν μέχρι το τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τσουκάνη από το 74′ είδε τον Λεωνιδόπουλο να πετυχαίνει αυτογκόλ και να χαρίζει τον βαθμό της ισοπαλίας στον ανώτερο Παναθηναϊκό Β’ (1-1) για την 22η αγωνιστική του νοτίου ομίλου της Super League 2.

Καλός ρυθμός στο δεύτερο ημίχρονο στο ΟΑΚΑ με τους γηπεδούχους να χάνουν ευκαιρίες αλλά να μην μπορούν να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα και να έχουν και δοκάρι στο 27′ με τον Φουρτάδο.

Πλέον οι δύο ομάδες απέχουν μόλις έναν βαθμό με τον Μακεδονικό να βρίσκεται στην 7η θέση με 26 βαθμούς και τον Παναθηναϊκό Β’ στην 8η με 26 βαθμούς.

Το πρώτο ημίχρονο στο ΟΑΚΑ δεν διεκδίκησε δάφνες ποιότητας με μοναδική ευκαιρία το δοκάρι του Φουρτάδο. Στο δεύτερο μέρος ο Μακεδονικός ισορρόπησε το ματς και στο 73” έπειτα από λάθος του Σιδερά κέρδισε πέναλτι το οποίο μετουσίωσε σε γκολ ο Τσουκάνης για το 0-1.
Οι γηπεδούχοι ανέβασαν περισσότερο την απόδοση τους πιέζοντας την ομάδα της Θεσσαλονίκης χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να βρουν δίχτυα. Ωστόσο η λύση ήρθε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων όταν από το κόρνερ που εκτέλεσε ο Αθανασακόπουλος από τα αριστερά ο Λεωνιδόπουλος στην προσπάθεια του να απομακρύνει την μπάλα την έστειλα στα δίχτυα της ομάδας του για το τελικό 1-1.