Ο Μανδάς κράτησε το 0-0 στη Λαμία για τον Ατρόμητο

Σε άχρωμο, άοσμο και άγευστο ματς στη Λαμία, η τοπική ομάδα έμεινε στο 0-0 κόντρα στον Ατρόμητο στην τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος, ανανεώνοντας το ραντεβού τους στη διαδικασία των play-out.

Πρωταγωνιστής στο ματς ήταν ο Χρήστος Μανδάς. Ο νεαρός τερματοφύλακας του Ατρόμητου επέστρεψε στο αρχικό σχήμα και στο 45’ του αγώνα απέκρουσε πέναλτι του Ντέλετιτς, παράβαση που είχε κερδίσει ο Καραμάνος από μαρκάρισμα του Γούτα.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν ακόμα πιο δύσκολο για κάποιον ουδέτερο να το παρακολουθήσει. Ο Ατρόμητος δεν έδειξε σε καμία στιγμή κάποιο ζωηρό… ενδιαφέρον να πάρει το τρίποντο, παρά το γεγονός ότι ο Σάββας Παντελίδης δεν έχει ακόμα νίκη στο ενεργητικό του από τη στιγμή που ανέλαβε. Η μοναδική καλή στιγμή των φιλοξενούμενων ήταν στο 67΄, όταν ο Γκάλο έπιασε το δυνατό σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από την εστία του Επασί.

Ο Γεώργιος Βρέσκας σωστά καταλόγισε το πέναλτι, στο μαρκάρισμα του Γούτα πάνω στον Καραμάνο. Δύσκολη φάση στο 72ο λεπτό, όταν ο Γούτας σκόραρε με το κεφάλι,  αλλά ο βοηθός είχε λανθασμένα σηκώσει το σημαιάκι του ότι η μπάλα είχε περάσει εκτός. Το γκολ ήταν κανονικό.

Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Επασί, Τζανετόπουλος, Αντέτζο, Σκόνδρας, Μαρτίνεθ. Μπεχαράνο, Τζανδάρης, Ρόμανιτς (74’ Χατζηστραβός), Ντέλετιτς (89′ Μπιάρνασον), Καραμάνος, Αραμπούλι (27’ Βασιλακάκης)

Ατρόμητος (Σάββας Παντελίδης): Μανδάς, Γούτας, Μαυρομμάτης, Κιβρακίδης, Γκαλβάο, Χαρίσης, Ούμπιδες, Γκάλο (90′ Οικονομίδης), Ενσικουλού (64’ Μουνίθ), Μανούσος (82’ Κωτσόπουλος), Μάτιτς (64’ Χριστοδουλόπουλος)